PAR KINORPODUCENTU ASOCIĀCIJU

Latvijas Kinoproducentu asociācija ir dibināta 1993. gadā un ir viena no aktīvākajām nozares sabiedriskajām organizācijām, kas apvieno kino nozarē darbojošos producentus un lielākās filmu producējošās studijas. Šobrīd producentu asociācija apvieno jau 44 biedrus.

Biedrības galvenais mērķis un uzdevums ir veicināt audiovizuālās nozares attīstību, sadarbībā ar Kultūras ministriju, Nacionālo Kino centru, Valsts Kultūrkapitāla fondu, LIAA un citām sabiedriskām organizācijām piedaloties nozares politikas veidošanā gan Filmu padomes, gan dažādu citu lokālu un starptautisku padomju un asociāciju ietvaros.

Kinoproducentu asociācija ir ļoti būtisks instruments diskusijai starp filmu veidotājiem un institūcijām, veidojot vienotu redzējumu par nozares ilgtspējīgu attīstību, kā arī aktīvi piedaloties kopīgi nosprausto uzdevumu īstenošanā. Asociācija ir FIAPF (Internatiomal Federation of Film Producers Associations) biedre.

Latvijas Kinoproducentu asociācija cieši sadarbojas ar Latvijas Servisa producentu asociāciju, kopīgi realizējot nospraustos mērķus ārvalstu kino projektu piesaistē un nozares attīstībā, kā arī jauna, moderna un zaļa kino paviljona projekta izstrādē un īstenošanā.

2023. gadā Kinoproducentu asociācija sāka darbu pie Audiovizuālās direktīvas ieviešanas Latvijā, sadarbojoties ar Nacionālo kino centru un Kultūras ministriju.

2022. gada 15. septembra kopsapulcē par valdes locekļiem vienbalsīgi (23 balsis) ievēlēti Aija Bērziņa (valdes priekšsēdētāja), Gints Grūbe un Arta Ģiga.

Piesakies mūsu jaunumiem